Araç Kiralama Koşullarımız

Araç kiralamadan önce  mutlaka bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. Araba kiralama şartlarını bilmeden plan yaptığınızda tatiliniz ve zamanınız boşa geçebilir. Bu sebeple otomobil kiralamadan önce araba kiralama şartlarını öğrenmelisiniz. Siz değerli müşterilerimiz  için otomobil kiralama şartlarımızı sıraladık.Ankara da güvenli araç kiralama için Balgat Oto Kiralama’yı tercih edebilirsiniz.

 

Araba kiralama şartları nelerdir?

Madde madde araba kiralama şartlarımızı bilgilerinize sunuyoruz.

1.Sürücü yaşınız 23 olması gerekiyor

Sigorta şartları gereği ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 23 yaşında olmanız gerekir. Orta ve Üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınırdır. Lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olmanız gerekiyor.

2. Ehliyet süresi

Ekonomik, orta sınıf ya da üst sınıf bir araç kiralamak isteyenler en az 3 yıllık ehliyete sahip olmaları  gerekiyor.  Fakat lüks veya büyük araçlar için bu süre 4 yıldır.

3. Ek sürücü

Kiralanan herhangi bir araç birden fazla kişi tarafından kullanılabilir. İkinci ya da ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka bildirilmiş olması ve kiralama sözleşmesine işlenmesi gerekir.Bu sayede ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmış olur. Ek sürücünün de doğal olarak ana sürücü için belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine uyması gerekir.

4. Kilometre sınırı

Kiraladığınız aracın ücretine dahil olan kilometre sınırı araçların listelendiği ekranda gösterilir. Belirtilen Km’nin aşılması halinde 25 kuruş kilometre aşım ücreti uygulanır. “Sınırsız”olarak belirtilen araçlarda herhangi bir Km sınırı bulunmaz.

5. Ödeme yöntemleri 

Araç kiralama işlemini tamamlayabilmeniz için kiralama ücretini  kredi kartı, banka havalesi ya da nakit ödeme ile yapabilirsiniz.

6. Depozit/Provizyon

Kiraladığınız aracı kullandığınız süre boyunca oluşabilecek trafik ve park cezaları, eksik yakıt, sigortanın kapsamına alınmayan hasarlar için teminat alınması gerekiyor. Bu teminat için kredi kartına provizyon adı verilen bir işlem uygulanır. Provizyon, belirli bir tutarın kredi kartı üzerinde bloke edilmesidir. Kredi kartınızın kullanılabilir limitini azaltır ancak harcama olarak ekstrenize yansımaz. Provizyon için en az 6 ay geçerli ve kullanılabilir limiti olan ana sürücü adına kayıtlı bir kredi olması zorunludur.

7.Kasko/Sigorta için bazı önemli şartlar gerekir

Kasko sigortasının geçerli olabilmesi için bazı önemli şartlar bulunmaktadır. Alkol ve uyuşturucu kullanılması durumunda sigortalar geçerliliğini tamamen yitirir. Aynı şekilde, yasal hız sınırlarına uyulmaması, kontratta yazan kişiler dışında aracın kullanılması, yük haddinin aşılması ve karayolları dışında aracın kullanılması durumunda da sigorta geçerli olmamaktadır. Sigortaların geçerli olabilmesi için trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulması ve en geç 48 saat içinde aracın kiralandığı tedarikçiye teslim edilmesi gerekir.

8.Kimler Araç Kiralayabilir

Araç kiralayacak müşterilerimizin sgk lı olarak çalışıyor olmaları gerekmektedir. Maaş bordrosu veya e-devlet çıktısı ile bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.

Ankara’da araç kiralamak bizimle hem ucuz hem kolay.

UA-47724786-1